grzybica leczenie pbjawyZakażenie drożdżakami może mieć różne objawy zależnie od miejsca gdzie do niego doszło. Może to być swędzenie lub pieczenie, ale mogą też nie występować żadne objawy.

W przypadku, gdy do zakażenia dojdzie w pochwie to objawami jest swędzenie i pieczenie okolic intymnych oraz białe upławy. Pojawić się może też nieprzyjemny zapach drożdży. Wargi sromowe mogą też być zaczerwienione. W przypadku, gdy zaatakowane zostały stopy to pojawiają się zmiany między dwoma ostatnimi palcami, objawia się to zaczerwienioną skorą, pęknięciami czasem też pojawiają się drobne pęcherzyki. Paznokcie stają się kruche, matowe, żółte i zielone. Jeśli zakażenie rozwija się na skórze może dochodzić do łuszczenia się naskórka. Objawy wszelkie mają tendencje do ustępowania i objawiania się samoistnie za jakiś czas. Zakażenie tego typu są niegroźne, ale nie możemy ich zaniedbać. Drożdżaki mogą przenieść się do wnętrza naszego organizmu w tym np. do p0łuc i tam się rozwijać. Aby skutecznie pokonać drożdżaki zaleca się przeprowadzenie badań mikrobiologicznych. Dzięki nim dowiemy się, jaki to rodzaj drożdżaka i dobierzemy w ten sposób skuteczny lek. Leczenie trwa nawet kilka tygodni. Jeśli zakażenie miało miejsce w pochwie to leczyć musi się także partner. Aby zakażenie stóp nie powracało to skarpety, ręczniki trzeba wygotować a buty zdezynfekować. 

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…