masowanieSą to chińskie ćwiczenia poprawiające zdrowie. Początki swe metoda ta miała już na kilak wieków przed nasza era.

Qi oznacza energię, według wierzeń ma ona wypełniać wszystko, co żyje. Energia ta musi być w harmonii wewnątrz organizmu oraz ze światem zewnętrznym. Tylko wtedy będziemy zdrowi. Każde zaburzenie tej harmonii czy też równowagi prowadzi do pogorszenia naszego sąmopoczucia. Słowo Gong oznacza natomiast pracę. Chodzi tu o zapanowanie nad swoja energia i to osiągamy poprzez ćwiczenia. To dzięki nim energia Qi ma przez nasze ciało przepływać spokojnie. Filozofia wydaje się nie być zbyt prosta, ale mimo wszystko warto spróbować tej techniki ćwiczeń by sprawdzić jak się będziemy czuli. Regularne ćwiczenia tego typu przyczyniają się do wzmocnienia układu odpornościowego, obniżenia ciśnienia krwi, praca tarczycy staje się bardziej wyregulowana. Ćwiczenia Ai gong poprawiają też zasypianie, jeśli ktoś ma z tym problemy. Jednak największa zaletą tych ćwiczeń jest to, że poprawiają one nastrój. Warto też postawić w swojej diecie na szpinak. Potrafi on obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi. Reguluje prace wątroby i poprawia funkcjonowanie układu nerwowego. Najnowsze badania dowodzą, że chroni nas też przed nowotworami. Oczywiście najwięcej składników pożądanych przez nasz organizm mają świeże liście. Możemy je jeść w każdej postaci, surowe też.  

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…