jak leczycWiększość z nas narzeka na pogorszenie nastroju w drugiej połowie cyklu miesiączkowego. Szczególnie wyraźne jest to w ostatnich dniach przed pojawieniem się menstruacji.

Najczęściej są to dolegliwości fizyczne takie, jako puchnięcie i ból piersi. Ale u pewnej części kobiet dolegliwości te powodują silna depresję i stany lekowe. Kobiety te tak źle się czują, że nie są w stanie normalnie funkcjonować. Na te wszystkie dolegliwości najbardziej odporne są kobiet, które mają w swoim organizmie duże ilości hormonów. Wpływają ona na mózg uspokajająco i wyrównują nastrój. Jeśli hormonów jest zbyt mało to dochodzi do wybuchu emocji, pojawia się podrażnienie i częstsze popadanie w czarny nastrój. Szczególnie winny jest tu progesteron. Hormon ten powoduje uspokojenie. Jeśli jest go zbyt mało to dochodzi do PMS. Mamy do dyspozycji kilka metod leczenia dla pań, które w drugiej połowie cyklu cierpią. Pomoc może dać już witamina B6 w ilości 10mg dziennie, jest ona niezbędna do wytwarzania neuroprzekaźników, które są odpowiedzialne za wyrównanie nastroju. Łagodzi ona też inne symptomy napięcia przedmiesiączkowego jak zmęczenie czy ból piersi. Postaw też na szafran, udowodniono, że zażywanie dwa razy dziennie pigule z szafranem łagodzi depresyjne objawy, PMS Az o 50%. Terapia ta jest skuteczna dopiero po kilku tygodniach, więc nie poddawaj się zbyt wcześnie. Pomocne może też być zażywanie pigułek z hormonami.  

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. Drukarnia polska z projektem i darmową dostawą.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…