rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Szczepienie takie trzeba przeprowadzić w ciągu pierwszych sześciu miesięcy życia dziecka. Skalda się ono z dwóch albo trzech dawek pomiędzy którymi zachowuje się odstęp przynajmniej miesiąca. Takie szczepienie kosztuje około 600zł i nie jest refundowane. Jeśli twoje dziecko zachoruje na grypę żołądkowa to najważniejsze by podawać mu chłodne płyny do picia. Lepiej też by piło mało a często, zbyt duża ilość może powodować wymioty podobnie jak zbyt wysoka temperatura podawania. Najlepsza jest woda mineralna, albo napar z rumianku lub koperku. Możemy też zastosować specjalny płyn z elektrolitami. Ważne też by nie zmuszać dizcka do jedzenia. Przygotuj mu kleik z ryżu albo rozgotowaną marchwiankę. Jeśli pojawią się objawy odwodnienia lub dziecko ma mniej jak dwa lata to trzeba szybko udać się do lekarza. Grypę żołądkową u dziecka poznamy po gorszym samopoczuciu, stanie podgorączkowym, pojawienie się częstych wymiotów i biegunki. Można podejrzewać u dziecka silny i kurczowy ból żołądka. Zwykle wymioty u dziecka utrzymują się kilak dni, jeśli chodzi o zaburzone wypróżnianie to zwykle trwa to dłużej.  

 

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…