Choroby tej nie możemy lekceważyć gdyż powikłania po nie j mogą być poważne. Dorośli przechodzą tę chorobę wyjątkowo ciężko. W grupie ryzyka są osoby nieszczepione w ogóle lub tylko raz w dzieciństwie. P Najciężej przechodzą te chorobę osoby między 20 a 60 rokiem życia. Większość z nich wymaga leczenia szpitalnego. Zarazki tej choroby dość łatwo się rozprzestrzeniają, szacuje się, że prychający i kichający chory zarazki przekazuje 17 innych osobom.

Choroba ta jest wywoływana przez wyjątkowo agresywne papamyxovirusy. Wnikają one do naszego organizmu przez nos, usta i spojówki zaczyna się od pojawienia się w jamie ustnej białych wykwitów otoczonych czerwoną linią. Pojawia się gorączka bliska 40 stopni. Za urazami pojawia się czerwona wysypka, z czasem obejmuje ona całe ciało. Grudki zlewają się w plamy, pojawia się swędzenie. Po kilku dniach wysypka ustępuje. Jeśli ktoś przejdzie odrę bez komplikacji to uzyska odporność na całe życie. DO kilku lat w Europie widać wzrost liczby chorych. Winą obarcza się niechęć do szczepień. Niektórzy rodzice też przetarli szczepić swoje dzieci.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…