Witamina taka daje nam nie tyko dobra odporność ale i lepsze samopoczucie. Dlatego też specjaliści coraz częściej mówią o tym b zażywać ją od teraz aż do marca w postaci kapsułek. Problem z brakiem witaminy D dotyczy szczególnie wszystkich którzy żyją powyżej 40 stopnia szerokości geograficznej. Aktywna forma te witaminy powstaje w warstwie rozrodczej naszego naskórka. Ale tylko wtedy gdy jest ona wystawiona na słońce i to o określonych promieniach.

Dlatego by zapewnić optymalną ilość tej witaminy to powinno się wystawiać ciało ludzkie na słońce przez przynajmniej pół godziny, i to całe ciało. Dlatego też każdy w zimie jest narażony na jej brak. Dlatego też od października aż do marca powinno się zażywać pigułki z tą witaminą Można to robić za pomocą pigułek z tranem. Witamina D jma di zalanie przeciwnowotworowe i to dość silne. Jest szczególnie ważna dla kobiet gdyż chroni je przed Rakiej jajnika. Blokuje ona możliwość wzrostu i podział komórek nowotworowych. . Dowodzi tego chociażby fakt że kobiety ze słonecznych regionów świata zapadają na raka jajnika znacznie rzadziej niż te z klikam tu umiarkowanego. Przypuszcza się też ze witamina D ogranicza ryzyko powstania innych nowotworów. Ale oprócz tego wpływ ma ona pozytywnie na układ nerwowy. Zwiększa ona też masę i siłę mięśni, poprawia pracę tarczycy regeneruje neurony i bierze udział w wielu innych procesach naszego organizmu. Jej niedobór u dzieci często prowadzi do krzywicy i próchnicy. Witamina D

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. Poznaj dobre .Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…