Szczególnie pojawiają się nocą, czy zastanawiałeś się, co jest tego powodem? Pojawiają się z nienacka i są bardzo silne, często aż wyrywają ze snu. Nie są one groźne dla zdrowia, cofają się w ciągu kilku minut, ale pozostały lekki ból może trwać jeszcze długo. . Najczęściej przyczyną są nadpobudliwości włókien mięśniowych, powstają one na skutek zaburzonej gospodarki wodno – elektrolitwej. Chodzi m.in. o brak magnezu, potasu i wapnia. Ważny jest bardzo sód, który inicjuje przepływ impulsów w komórkach nerwowych.

Winne jest czasem źle skomponowane menu albo odwodnienia. Może do niego dojść na skutek wymiotów, biegunki czy też nadmiernego pocenia się. To ostatnie dotyczy szczególnie lata. Winny może też być stres, kawa, mocna herbata i środki konserwujące żywność, wszystko to utrudnia wchłanianie minerałów. Podobny efekt można osiągnąć poprzez nadmierne stosowanie w diecie błonnika. Minerałów mogą tez pozbawić nas niektóre diety odchudzające. Szczególnie te oparte o środki moczopędne i przeczyszczające. Gdy złapiesz już skurcz to może pomóc ci rozmasowanie łydki. Zacznij od powolnego masażu zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, następnie nieco mocniej, raz w dół i raz w górę. Innym sposobem na pozbycie się bólu jest maksymalne naciągnięcie mięśnia, w tym celu stań na palcach i wykonaj kilka przysiadów. Ulgę może też przynieść gorący okład lub ciepła kąpiel. Wysoka temperatura powoduje szybszy przepływ krwi i lepsze dotlenienie mięśni. Niektórzy specjaliści sugerują by w celu uniknięcia Skórczów brać ciepły prysznic na chwilę przed ciężkim wysiłkiem. Jeśli jednak Skórcze nawracają to trzeba zadbać o odpowiednią profilaktykę. W tym celu należy pić w ciągu dnia dwa litry płynów, najlepiej takich, które są bogate w sód, trzeba też do diety włączyć produkty jak najbardziej bogate w mikroelementy niezbędne mięśniom. W aptece można nabyć preparaty, które w swym składzie mają te mikroelementy, ale sięgnij po nie dopiero, gdy dieta nie pomaga. Zrezygnuj też ze szpilek zamień je na takie z dwu lub trzy centymetrowym obcasem. W celu wzmocnienia mięśni uprawiaj regularnie jakiś sport lub gimnastykę. Skup się nad stawami kolanowymi i palcowymi. Czasem może się okazać, że będzie trzeba wykonać badanie krwi w celu sprawdzenia równowagi monolitycznej. Jeśli będzie coś nie tak to lekarz może przepisać preparaty uzupełniające. W określonych sytuacjach stosuje się miesięczną terapię lekarstwem na malarię, dzięki temu można zmniejszyć natężenie Skórczów.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…