regeneracja watrobyChoroby wątroby nie występują wyłącznie u amatorów trunków alkoholowych.

Czytaj więcej...

Wiele kobiet podczas wizyty u lekarza uskarża się na szczypanie, pieczenie i swędzenie w okolicy krocza.

Czytaj więcej...

W artykule tym poruszymy kwestię oddziaływania genu CTFR przy mukowiscydozie. W chorobie tej dochodzi do zmian jakości śluzu który wyściela niektóre narządy. Normalnie śluz ma śliską konsystencję, zapobiega on wysychaniu komórek które pokrywa, natomiast przy tej chorobie staje się on bardzo lepki i gęsty.

Czytaj więcej...

ubytkiUbytki to nic innego jak uszkodzenia zębów, ale można je z powodzeniem uzupełniać. Jeśli uszkodzenie jest niewielkie to stomatolog usunie je i uczyni kompletnie niewidocznym nawet z przodu.

Czytaj więcej...

chandraJeśli zaczynasz opuszczać posiłki, cierpisz na brak apetytu albo masz apetyt wyłącznie na coś słodkiego to mogą to być pierwsze objawy jesiennej chandry. Dlatego w okresie jesiennym zrezygnuj z jakiejkolwiek diety i dostarczaj systematycznie swojemu organizmowi węglowodanów.

Czytaj więcej...

34534534Reumatoidalne zapalenie stawów nazywane jest w skrócie RZS. Jest to choroba, która obecnie najczęściej wywołuje bóle stawów.

Czytaj więcej...

lekiiiKatar można złagodzić, codziennie jedz kasze gryczaną z odrobiną imbiru, lubczyku lub majeranku.

Czytaj więcej...

bol walkaBól można zmierzyć za pomocą specjalnych metod. Do tego pomiaru służą rożne skale.

Czytaj więcej...

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…