Ostatnio widać tendencję do zachwytu kuchnią żydowska. Skąd nagle wzięło się to duże zainteresowanie? Kuchnia ta łączy w sobie elementy wielu kultur. Widać w niej wpływy śródziemnomorskie, wschodnioeuropejskie, bliskowschodnie i jeszcze sporo innych. Bierze się to stąd, że przez lata przyjmowani oni koloryt kuchni, w jakiej się aktualnie osiedlali. Żydzi jednak zawsze przestrzegali zakazów i nakazów religijnych. Chodzi tu o produkty i styl gotowania, kuchnia żydowska jest koszerne, czyli zgodna z religią, czysta, rytualna i najlepsza. Ja nie jestem Żydem i ciężko mi wytłumaczyć, co to tak naprawdę oznacza. Zacznijmy od podziału pokarmów na mleczne i mięsne. Nie wolno ich razem przygotowywać ani jeść. Dlatego też kuchnia powinna być wyposażona w dwa zestawy sztućców, naczyń itd. Tak samo nie wolno jeść potraw mlecznych tuż po mięsnych. Odwrotnie można, ale trzeba odczesać pół godziny i przepłukać usta. Są tez tak zwane produkty neutralne jak owoce, jarzyny, zboża można je łączyć z mięsem i produktami mlecznymi. Wszystkie te orzechy czy bakalie trzeba przejrzeć czy nie ma tam robaków, a jajka czy nie ma na nich krwi.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…