Słowo detoks najczęściej źle się kojarzy i słusznie, jednak w tym artykule nie chodzi o odtruwanie po używkach tylko o odtruwanie organizmu z toksyn jakie się w nim gromadzą. Często gdy czujesz się ociężały i słaby to u podłoża mogą właśnie leżeć toksyny. Winne mogą być też dodatkowe kilogramy jakie lubią się pojawiać w okresie zimowym. W takiej sytuacji warto zastosować dietę nie tylko oczyszczająca ale też odchudzającą. Dzięki czemu pozbędziesz się nie tylko zbędnych kilogramów ale też oczyścisz organizm ze zbędnych substancji. Zacznijmy od tego by jeść w ściśle określonych porach, można tez dla lepszego efektu wspomagać się suplementami, choć odpowiednia dieta tego nie wymaga, a to co dostarczymy z pożywieniem będzie o wiele lepsze od suplementów z apteki. Podczas takiej diety należy dużo pić, najlepiej wody, należy jej pić nawet kilka litrów dziennie, czasem można tez sobie pozwolić na herbatę czy kawę. Ogranicz pieczywo jasne, wybieraj te z pełnego przemiału, błonnik zawarty w ciemnym pieczywie oczyszcza jelita a tym samym twój organizm ze zbędnych substancji. Chleb z zamrażalnika obniża indeks glikemiczny, dzięki czemu jest on jeszcze mniej tuczący. Nie pij za dużo mleka, a najlepiej je wyeliminuj całkowicie na rzecz maślanki i kefiru. Dzięki temu twój organizm będzie dostawał spore ilości dobrych bakterii które pomogą oczyszczać organizm. W twoim jadłospisie powinno być jak najwięcej zup, mają one sporo cennych substancji. Dodawaj do nich jak najwięcej warzyw, unikaj dodawania masła i bulionu. Staraj się zamiast soli używać ziół, wpływają one pozytywnie na trawienie tym samym pomagając w pozbywaniu się toksyn. Pamiętaj że szkodliwe substancje mogą być w kosmetykach, staraj się zatem wybierać kosmetyki naturalne. Jeśli gotujesz to staraj się by potrawy były al dente. Wcale nie musisz rezygnować z mięsa ponieważ ma ono w swym składzie cenne białko, tylko zwracaj uwagę na to jakie mięso jesz. Najlepszy jest możesz też wspomagać się suplementami naturalnymi np. skoncentrowanym w pigułkach błonnikiem, ekstraktem brzozy czy też mniszka lekarskiego. Jednak z tabletkami to ostrożnie nie zawsze są one takie dobre dla naszego ciała jak mówią o tym reklamy. Wiele substancji które maja powodować szybsze chudniecie nie została do końca przetestowana, a już na pewno nie kupuj środków odchudzających na bazarze. Najbezpieczniejsze są zioła wspomagające trawienie oraz środki zawierające błonnik roślinny.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…