Wiele osób wprost uwielbia hamburgery. Zdarza się, że dzieci wolą zjeść hamburgera niż schabowego. Dzieje się tak bo do tego śmieciowego jedzenia dodaje się wzmacniacze smaku takie jak glutamin sodu oraz sól. Według badań substancje te wywołują uzależnienie, chodzi o to że kupki smakowe szybko się do nich przyzwyczajają. Mięsny smak glutaminu został sklasyfikowany jako piąty zaraz obok słodkiego, słonego, gorzkiego i kwaśnego. Kolejną przyczyną popularności hamburgerów jest to że podawane są z apetyczną bułką która zawiera spulchniacze przez co rozpływa się w ustach. Jedną z bardziej z popularnych kanapek jest Big Mac, w większości składający się z tłuszczu i węglowodanu, znajdziemy w nim tylko śladowe ilości witamin i minerałów. Dlatego traktuje się je jako śmieciowe jedzenie. Innym przysmakiem którym można zaliczyć do tej grupy są chipsy. Jest to nic innego jak ziemniaki lub mąka kukurydziana smażona w tłuszczu w bardzo wysokiej temperaturze. Naukowcy wykazali że najbardziej niezdrowe są chipsy ziemniaczane. Dzieje się tak ponieważ ziemniaki są bogate w skrobie i białko, które w wysokiej temperaturze przetwarzane jest w akrylamid będący bardzo groźną substancją.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…