Moda na żywność ze zdrowymi dodatkami podbija rynek na świecie, to właśnie jest żywność funkcjonalna. Badacze szacują że pod koniec 2010 roku będzie ona stanowiła aż 20% wszystkich produktów spożywczych. Jednak w naszym kraju jak zawsze jesteśmy z tym znacznie do tyłu, nie chodzi tu o spożywanie takiej żywności tylko o jej produkcję. Najbardziej popularne z tej grupy produktów są płatki zbożowe i mesli. Zawierają one zdrowy błonnik i witaminy. Jeśli chcemy dla przykładu z jakiś powodów szczególnie dbać o serce to w naszym memu powinny znaleźć się produkty z fitosterolami i fitostanolami. Są to składniki występujące w roślinach i blokują one wchłanianie cholesterolu przez jelita. Dlatego produkty takie są zalecane pacjentom z wysokim poziomem cholesterolu. Dziś są one polecane dla wszystkich, szczególnie po czterdziestym roku życia oraz dla osób z nadciśnieniem. Najbardziej znane są: Benecol i jogurty tej samej marki oraz margaryna Flora. Tyle o sercu, dieta może bowiem działać tez na nasze trawinie. Probiotyki czyli bakterie kwasu mlekowego dbają o równowagę w naszym układzie trawiennym. Chronią one przed rozprzestrzenianiem się w naszym organizmie niebezpiecznych grzybów i bakterii. Substancje które są wydzielane przez probiotyki mobilizują układ odpornościowy. Kwas mlekowy ma mnóstwo zalet i jest to materiał na osobny artykuł, mówiąc krótko wpływa on pozytywnie na masę procesów w naszym organizmie.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. Portal - moda, zdrowie, uroda, praca, kulinariaCzytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…