Taka głodówka pozwoli na oczyszczenie organizmu z toksyn oraz na zrzucenie kilku kilogramów. Ale to nie wszystko, ponieważ odmłodzi ona naszą skórę, niektórzy stosują ją kilka razy w roku. O głodówce mówią chyba wszystkie religie świata, podobnie jak o postach. Taka głodówka przeprowadzona pod pełną kontrolą usunie z naszego organizmu złogi to oraz toksyny a te najczęściej powstają na skutek złego odżywiania. Chodzi tu przede wszystkim o wysoko przetworzoną żywność, ona nie dostarcza cennych substancji żadnych witamin czy minerałów. Szacuje się, że w ciągu roku z pokarmem zjadamy przynajmniej cztery kilo różnych substancji chemicznych, które są szkodliwe dla organizmu. Ale to nie wszystko, co może nam szkodzić. Zdecydowanie za mało spożywamy mleka i jego fermentowanych przetworów. Wskazane jest też spożywanie kiszonych warzyw i barszczy. To wszystko dostarcza naszemu organizmowi pałeczek kwasu mlekowego. Częstym grzechem jest też to, że jemy po prostu za dużo pod kątem naszych potrzeb. Za bardzo poddajemy się jedzeniu Fast foods, słodyczom a za mało się ruszamy. Objawy zanieczyszczenia organizmu są różne al. Do tych najważniejszych można zaliczyć chroniczne zmęczenie mimo tego, że śpimy tyle ile potrzeba. Z czasem zaczynają się pojawiać bóle stawów i głowy. Ostatni etap to pojawianie się kamieni wątrobowych, nerkowych, powstają guzy i torbiele. To nie wszystko, ponieważ gdy organizm jest zanieczyszczony to cierpi także cera, pojawia się obrzęk powiek, wypryski oraz inne dolegliwości. To wszystko można pokonać za pomocą głodówki. Gdy nasz organizm będzie pozbawiony jedzenia to zacznie czerpać substancje niezbędne do życia z własnych komórek. Na pierwszy ogień idą złogi i zapasy tłuszczowe. Przed rozpoczęciem głodówki bardzo ważne jest b dokładnie się wypróżnić. Tu wskazane są jak najbardziej delikatne środki przeczyszczające oraz herbatki. Już na tydzień przed planowanym rozpoczęciem kuracji przestajemy jeść ciężko strawne pokarmy takie jak mięsa smażone czy ciężkie sosy. Learze twierdzą, że lecznicza głodówka powinna trwać od pięciu do siedmiu dni. Przez ten okres nie jemy nic tylko pijemy od 1, 5 do 2l wody. Zamiast niej możemy tez pic herbatki ziołowe np. melisę, miętę, rumianek, to powinno dodatkowo wspomóc proces oczyszczania. Podobno najtrudniejszy jest drugi i trzeci dzień, po prostu właśnie wtedy odczuwa się najsilniejszy głód. Następne dni są już łatwiejsze do przetrwania, ponieważ żołądek się kurczy. Po zakończonej głodówce przez pięć kolejnych dni należy spożywać wyłącznie warzywa.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…