Olej lnianyW naszym kraju wiele osób dodaje go w czasie wigilii do potraw, jednak warto używać go, na co dzień. Chroni on, bowiem przed wieloma chorobami. Prekursorką badań nad właściwościami tego oleju była niemiecka biochemiczka dr Joanna Budwig. Celem jej badań było udowodnienie, iż utwardzane tłuszcze szkodzą naszemu zdrowiu. Dopiero kolejny krok to odkrycie zalet oleju lnianego, który to jak wynikło potem z badań stanowi doskonałe źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, które mają przecież działanie lecznicze.

Ta sama Pani doktor opracowała z czasem pastę na bazie otrzymanego na zimno oleju i twarożku. Przepis jest dość prosty, mianowicie przez pięć minut intensywnie mieszamy: 6-8 łyżek oleju lnianego, 125g twarożku i mały kubek naturalnego jogurtu. Pasta ta może być przyprawiona w ostrej formie i polewać nią warzywa lub owoce. Można też osłodzić miodem i jeść z owocami. To właśnie w tej postaci olej ten potrafi zawalczyć i zapobiegać wielu groźnym chorobom. Nawet takich ciężkich jak choroby serca czy układu krążenia. Ale olej ten dobrze Radzis obie też z chorobami dermatologicznymi, chorobami wątroby, cukrzycą, poprawa on pamięć i wiele innych. Odkrywczyni tego wszystkiego była aż siedmiokrotnie nominowana do nagrody Nobla. Ale nic z tego nie wyszło, dlatego też badaczka otworzyła swoją klinikę, w której pacjenci codziennie spożywali 6 – 8 łyżek pasty i stosowali dietę. W diecie tej nie było ryb, jaj i mięsa. W jej składzie jest pięć małych posiłków, które są oparte na warzywach, owocach i sokach. Pierwszego dnia nie je się nic poza pastą i ¼ litra świeżo zmielonego siemienia lnianego. Dietę taką stosuje się tak długo aż zdrowie nie powróci. Przy takim leczeniu ważną rolę odgrywa leżakowanie lub spacery na świeży powietrzu. Efekty wskazują na to, iż jest to dość skuteczna terapia pomagająca zwalczyć większość groźnych chorób. Olej taki jest ogólnie dostępny do kupienia, więc każdy z nas może wzbogacić swoją dietę w zdrowy olej lniany. Dodatkowo jest on także dostępny w sklepach ze zdrową żywnością oraz na targach i bazarach. Kupujmy olej tylko wiadomego i pewnego pochodzenia. W wielu domach jest on stosowany z powodzeniem do wzbogacania smaku wielu potraw.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. na www.pozyczkabez.plCzytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…