Ciastko - słodkieCukier jest już używany od setek lat, mimo tego dopiero w ciągu ostatnich kilkunastu lat zaistniały pewne kontrowersje wokół niego. Po pierwsze podejrzewany jest o to, iż powoduje przybieranie an wadze. Ale same cukry, nie ważne czy są w napojach czy w pożywieniu nie są bezpośrednio odpowiedzialne za wzrost masy ciała. Ważne tylko by była odpowiednia proporcja między przyjmowanymi kaloriami a spalanymi, wtedy nie mamy się, o co martwić. Dlatego bardzo ważna jest dobrze zbilansowana dieta. Nie może być za uboga, bo potrzebujemy paliwa by działać normalnie. Paliw potrzebuje zarówno nasze ciało jak i mózg. Nasze ciało nie potrafi rozpoznać skąd są kalorie np. czy z cukru czy z miodu. Jeśli dbasz o linie ponad przeciętnie to licz kalorie. Otrzymany wynik trzeba porównać z ilością spalanych kalorii i tym samym będziemy wiedzieli czy się coś nam odkłada na boczkach czy nie. Kluczem jest właśnie aktywność fizyczna, jest ona po prostu niezbędna do utrzymania prawidłowej wagi ciała. Dzięki temu można do swojej diety włączyć także cukier. Pamiętaj, że jeden gram cukru to 4kcal, białka 4kcal, tłuszczu 9kcal. Pamiętaj też o zaleceniach, czyli GDA, w diecie, która ma około 2000 kcal dziennie spożycie cukru nie powinno być większe jak 90 gram.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…