Czy wiesz, która woda jest dla ciebie najlepsza? Specjaliści szacują, że wypijamy dziennie od dwóch do trzech szklanek wody, ale są też tacy, którzy piją jeszcze mniej. Ale aby nasza skóra była piękna a ciało zdrowe powinno się wypijać dziennie 15 litra wody. Jej picie to same zalety. Wato też wybrać odpowiednią wodę. Pierwszą grupę, jaką weźmiemy pod lupę to wody niskomineralizowane, zawierają one małą ilość składników mineralnych, dzięki temu są idealne do przyrządzania posiłków dla niemowląt.

Ale by mieć pewność, że tak jest to sprawdź czy na etykiecie znajduje się pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka. Woda ta nadaje się też do przygotowania kawy i herbaty. Nadaje się na zupę i do rozcieńczania soków. Woda średniomineralizowana zawiera już sporo minerałów. Może być pomocna w uzupełnianiu magnezu, potasu i wapnia, zawiera mało sodu. Jest polecana osobom zdrowym, średnio aktywnym oraz kobietom w ciąży i matkom karmiącym. Woda wysokomineralizowana zawiera powyżej 1500 mg składników mineralnych w jednym litrze. Może już pełnić rolę wody silnie uzupełniającą niedobory, ale jej użycie lepiej skonsultować z lekarzem. Oddzielną grupę stanowią Wdy lecznicze. Jest to prawdziwa bomba minerałów maja ich ponad 4000mg na litr.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…