Zupa dyniowaCzesław Klimuszko proponował w jednej ze swych terapii jesienne odtruwanie organizmu, ma ono na celu ochronić nasze ciało przed wieloma chorobami. Musisz na tę terapię poświęcić do 10 dni, ale jej efekty będą trwały przez długie miesiące. Dzień powinniśmy zacząć od wypicia kompotu z suszonych moreli brzoskwiń i orzechów włoskich. Ten kompot ma nam zastąpić śniadanie. Po ostygnięciu można o osłodzić łyżeczką miodu. Taki napój poprawi pracę jelita grubego. Kolejny etap to przygotowanie posiłku. Powinien on się składać z dyni i kaszy jaglanej. Dynia jest źródłem witaminy B i wielu cennych pierwiastków.

Kasza natomiast daje nam uczucie sytości, poprawia pracę mózgu i stymuluje wytwarzanie endorfin. Terapia ta, więc polega nap przyrządzaniu potraw z dyni kaszy jaglanej z dodatkiem warzyw, owoców i bakalii. Powinno się w tym okresie całkowicie zrezygnować z mięsa. Na kolację każdego dnia powinno się wypić miksturę ze świeżo wyciśniętego soku z cytryny z taka samą ilością oliwy z oliwek. Smak nie jest za specjalny, ale napój ten bardzo poprawia pracę wątroby. Terapię tą powinno się wzmocnić masażami miodowymi. Pomocne i wskazane są także kąpiele ziołowe. Kupując dynię trzeba zwrócić uwagę na to by na zewnątrz nie miała żadnych uszkodzeń i plam.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. błyskawiczne poźyczki do 4000 zł w 15 minCzytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…