nasionaNasiona są bardzo zdrowe, dlatego musisz pamiętać żeby nie zabrakło ich w twojej diecie. Są bezcenne pomagają na problemy zdrowotne i im zapobiegają. Ponadto z każdego z tych nasion można uzyskać bardzo zdrowy olej.

Ziarna słonecznika zawierają witaminy A – poprawia nasz wzrok, E – chroni nasze serce, D, PP, kwas foliowy, B1, B2, B6 – wzmacnia układ nerwowy. Słonecznik zawiera również mnóstwo mikroelementów takich jak magnez, wapń, potas, miedź, cynk, selen. Magnez działa na nasz organizm uspokajająco, chroni układ krwionośny, zmniejsza ryzyko zawału i udaru. Miedź zaś pomaga naszemu organizmowi wchłaniać żelazo, a potas reguluje ciśnienie, pracę nerek i serca. Cynk natomiast zwalcza opryszczkę i trądzik, u panów dodatkowo chroni prostatę. Pestki słonecznika zawierają również błonnik, który poprawia pracę układu pokarmowego i pomaga pozbyć się toksyn z organizmu. W swoim składzie słonecznik zawiera również fitoestrogeny, które łagodzą menopauzę, a także poprawiają pracę mózgu i koncentracje. Jest to również źródło kwasów omega-3. Kolejnym cennym nasionem jest sezam, który jest źródłem cennych aminokwasów łatwo przyswajalnych. W sowim składzie zawiera białko, co oznacza, że sezam ma wysoką wartość odżywczą. Ponadto zawiera wapń, który wspomaga kości, mięśnie i serce, ale także inne minerały takie jak magnez, cynk czy żelazo. Jest bogaty w witaminy i antyutleniacze, czyli hamują starzenie. Ale także zawiera fitosterole tj. roślinne hormony, które zapobiegają odkładaniu się cholesterolu. Siemię lniane to bogactwo kwasów omega-3 i omega-6, zapobiegają miażdżycy i wysuszaniu naskórka. Mają również substancje śluzowe, które osłaniają i chronią żołądek i jelita.  

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…