warzywaaW naszej diecie mogą znaleźć się substancje, które przeciwdziałają powstaniu raka.

Więc warto wiedzieć, co jeść by być zdrowszym. Zacznijmy od zielonej herbaty. Jej największą zaletą jest to, że ma ona w swym składzie polifenole a jeden z nich hamuje powstawanie w naszym organizmie nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu ogranicza się możliwość odżywiania komórek rakowych. Ab nasza krew była nasycona tą substancją to należy pić dwie filiżanki takiej herbaty dziennie. Teraz wspomnę o grzybach, ponieważ niektóre z ich gatunków działają pobudzająco na układ odpornościowy zwiększają one także zdolność do niszczenia komórek rakowych. Chodzi tu m.in. o boczniaki, paris, shitake. Bardzo wskazane są także warzywa krzyżowe, zaliczamy do nich brukselkę, kapustę białą, kalafior, seler oraz szpinak. W tych warzywach znajdują się substancje, które uniemożliwiają tak zwane złośliwienie komórek rakowych. Warzywa tego typu najlepiej dusić a jeśli już musimy smażyć to na małej ilości oliwy z oliwek. Z kolei kwasy Omega-3, których jest najwięcej w rybach morskich oraz siemieniu lnianym ograniczają rozprzestrzenianie się raka płuc, piersi, okrężnicy, prostaty i nerek. Jeśli tylko kwasy te spożywamy przynajmniej dwa razy w tygodniu to ryzyko znacznie się zmniejsza. A jeśli chodzi o marchew i dynię to są one bogatym źródłem witamin A i likopen. Są to substancje, które wspomagają nasz organizm podczas walki z nowotworami. Możemy je znaleźć także w innych warzywach i owocach, szczególnie tych zielonych i żółtych. Odrębną grupę stanowi czosnek, cebula, por, szalotka i szczypior. Warzywa te zawierają w sobie związki siarki a te z kolei przyczyniają się do łagodzenia rakotwórczych właściwości na przykład potraw przyrządzanych an grillu. Produkty te sprzyjają także obumieraniu komórek raka okrężnicy, piersi, płuc, prostaty i białaczki. Jedna z ciekawszych przypraw jest kurkuma. Co ciekawe w jej składzie znajdują się substancje, które przeciwdziałają białaczce, rakowi wątroby, żołądka, jajników, płuc, piersi Czy wiesz, że tak zwany sos ziemniaczany chroni przed rakiem prostaty. Aby go wykonać to należy ugotować ziemniaki na wolnym ogniu wraz z odrobiną oliwy. Następnie studzimy, dodajemy posiekaną cebulkę, czosnek, kminek, kurkumę, pieprz. Jest to wspaniały dodatek do ryb i drobiu. Jeżyny, maliny, jagody oraz truskawki też przyczyniają się do walki z rakiem poprzez spowalnianie rozwoju guzów nowotworowych. A na przykład jagody zawierają pewien specyficzny związek, który potrafi zmusić komórki raka do walki z samymi sobą. 

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. kaloryczna i tania z dowozem do klientaCzytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…