grykaGryka ma wiele cennych właściwości, poznaj je i przekonaj się chociażby do kaszy gryczanej. Roślina ta była już znana tysiące lat temu. Ma ona duże właściwości odżywcze, profilaktyczne a nawet lecznicze.

Dlatego widać tendencję do coraz większego nią zainteresowania na świecie. Kasza taka to przede wszystkim skrobia, czyli podstawowy węglowodan, jaki się tam znajduje. Dobrze jest tolerowana przez osoby chore na cukrzyce, ponieważ nie powoduje szybkiego wzrostu insuliny we krwi, czyli rozkłada się powoli. W gryce jest też sporo błonnika który nie tylko zapobiega zaparciom ale też chorobom jelit i pomaga w walce z cholesterolem. Jeśli chodzi o witaminy to najwięcej jest w niej tych z grupy B. witaminy te koją nerwy i wpływają pozytywnie na przemianę materii. Znajduje się w niej też witamina P oraz C. Dlatego kasza jest polecana osobom z problemami naczyniowymi, sercowymi i z układem krążenia. Gryka ma dużo magnezu a on wpływa na pozytywną prace układu nerwowego. Jest w niej też potas dba on o układ nerwowy i serce. W gryce są też flawonoidy są to barwniki i przeciwutleniacze. Chronią nas one przed działaniem wolnych rodników i atakiem grzybów. Zapobiegają też zmianom miażdżycowym, cukrzycy i nowotworom. W gryce jest też dużo łatwo przyswajalnego magnezu.  

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. obczaj to kolegoCzytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…