granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.

Pierwsza zasada tej diety mówi o tym by wybierać warzywa. Są one bogate w błonnik stawiaj na : sałatę, pory i bakłażany. Warzywa te można jeść jednocześnie z węglowodanami i z tłuszczami. Ważne by pamiętać o tym, iż warzywa strączkowe łączyć z węglowodanami (tylko). Kolejna zasada opiera się na spożywaniu soków z warzyw i używaniu przypraw. Wskazane jest częste spożywanie soków z selera i pomidorów. Warto też doprawić je przyprawami, które poprawia przemianę materii. Mam tu na myśli koperek, bazylię i natki pietruszki. Jeść należy tylko pełnoziarniste ciemne pieczywo z maki z pełnego przemiału, czyli tej o parametrze 2000. Jednorazowo można też zjeść 100g makaronu, ryżu, kaszy lub chrupkiego chleba. Owoce w tej diecie można jeść, ale tylko na 30 minut przed śniadaniem. Ważne by nie łączyć ich z tłuszczami i białkami, bo fermentują w żołądku. Jeśli lubisz nabiał to stawiaj tylko na ten odtłuszczony. Pamiętaj, że mleko zawiera cukier, czyli laktozę. Ogranicz też słodzone jogurty. Zapomnij też o kawie i pij dużo wody.  

 

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…