kawaJak wszyscy wiemy kawa, zresztą tak samo jak mocna herbata, ma w swym składzie kofeinę. Wystarczy tylko pół godziny od jej wypicia by została ona wchłonięta przez nasz układ pokarmowy. Dopiero po około czterech godzinach jest wydalania poprzez nerki. Sprawdzamy jak reaguje na nią nasz organizm.

Cały czas prowadzone są pod tym kontem badania, ostanie z nich udowodniły że kofeina blokuje działanie adenozyny. Dzięki temu procesy takie jak poznawanie czy zapamiętywanie przebiegają sprawniej. Ale to nie wszystko, kawa chroni też komórki naszego ciała przed uszkodzeniem spowodowanym działaniem wolnych rodników. Chodzi tu przede wszystkim o komórki układu nerwowego. Dlatego też osoby p9jace3 często i regularnie kawę i herbatę są mniej narażone na choroby układu nerwowego jak alzheimer czy Parkinson. Tylko że ważne by i w tym zachować umiar. Jeśli p[przesadzimy to narażamy się na niezdrowe pobudzenie, niepokój, kołatanie serca. Trzeba zachować równowagę jak ze wszystkim. Jeśli natomiast masz podniesione ciśnienie to najlepiej zrezygnować z kawy. Jeśli już to pić słabą albo zastąpić ją kawą zbożową. A najlepiej pić zielona herbatę która ma jeszcze więcej cennych dla naszego zdrowia substancji. Chyba z e nie mamy problemów z ciśnieniem, wtedy sięgajmy po kawę bez obaw, pamiętając o umiarze.  

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…