DietaMamy jesień, coraz częściej będziemy marznąć, warto przedstawić Kika skutecznych sposobów na rozgrzanie się. Pierwszym sposobem na rozgrzanie, jaki mi przychodzi do głowy jest wypicie kubka napoju imbirowego. Imbir najlepiej obrać i pokroić w plastry.

Potem zalewamy go wrzątkiem na dziesięć minut. Napar wypijamy, gdy jest jeszcze ciepły. Niewiele osób wie, że rozgrzewające mogą być pikantne przyprawy. Curry i papryka, chilli nie tylko Cię rozgrzeją, ale i złagodzą kaszel, katar i ból gardła. Sok malinowy w herbacie sprawi, że szybko zrobi Ci się gorąco. Pomoże one też zwalczyć grypę lub przeziębienie. W jesienne i zimowe dni bardzo ważna sprawą jest by śniadanie jeść na ciepło. Nawet do kanapek wypada dodać kubek kakao, dostarczy on twemu ciału niezbędnej ilości kalorii, które są niezbędne do rozgrzania ciała. Kolejnym znakomitym sposobem by szybko się rozgrzać jest talerz gorącej zupy. Zupa taka może z powodzeniem zastać dwudaniowy obiad, dodaj do niej makaron, ziemniaki lub grzanki.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…