Jak wiemy zielona herbata ma bardzo dużo cennych właściwości, oto niektóre z nich. Najważniejszą jej właściwością jest to, że chroni ona przed nowotworami, szczególnie przed rakiem skóry. Poprawia też wygląd skóry, dlatego też jest składnikiem wielu kosmetyków. Ponieważ dostarcza ona wielu antyoksydantów a to przyczynia się od niszczenia wolnych rodników powodujących starzenie się skóry. Ma też działanie przeciwzapalne i antybakteryjne tym samym znajduje zastosowanie w kosmetykach do skóry przetłuszczającej się i trądzikowej.

Udowodniono też, że chroni ona przed demencją i to przed różnymi jej formami. Takie działanie mają polifenole, które wiążą się z toksycznymi składnikami a one przecież odgrywają ważną role w chorobie Alzheimera. Polifenole po wchłonięciu rozkładają się tworząc nieszkodliwa mieszankę różnych związków. Wyciąg z zielonej herbaty stosuje się też w kosmetykach przeznaczonych do walki z cellulitem. Usuwa ona toksyny z naszego organizmu tym samym jest skuteczna, nie tylko zmniejsza cellulit, ale też hamuje jego powstawanie. Jeden z polifenoli – EGCG może skutecznie pomaga w pozbyciu się nadwagi gdyż hamuje ona wchłanianie się tłuszczów z pożywienia. Zwiększa on też ich zużycie przez organizm. Zielona herbata zwiększa też działanie niektórych enzymów, które biorą udział w trawieniu. Herbata ta jest też doceniana w chorobach układu krążenia. Przeciwdziała odkładaniu się złogów w naczyniach.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…