Owoce te są bardzo słodkie i bardzo lubiane, są tak smaczne że zjadamy je na surowo. Ale winogrono jako dodatek do potraw może je wzbogacić, nawet te najbardziej wytrawne. Jesienią w porze winobrania, gdy owoców jest pod dostatkiem, warto po nie sięgać, gdyż zawierają wiele cennych składników. Znajdujący się w nich potas pomaga walczyć z nadciśnieniem, a zawarta w nich witamina B zapewnia lepszą koncentrację i chłonność umysłu. Są one nazywane owocami pięknej figury, gdyż pomagają utrzymać nienaganną sylwetkę. Dzieje się tak ponieważ posiadają właściwości pobudzające trawienie i wspomagają spalanie tłuszczu. Zawierają błonnik który reguluje nasz układ pokarmowy, więc zalecane są także osobom cierpiącym na zaparcia. Zawierają węglowodany ale w postaci fruktozy która powoduje że poziom cukru wzrasta powoli, więc nie mają właściwości tuczących. Dzięki tej właściwości po zjedzeniu sporej kiści można zaspokoić głód. Winogrona oczyszczają także organizm z t toksyn a znajdujące się w nich polyfenole opóźniają starzenie się komórek.
Podsumowując jeśli chcesz jak najdłużej zachować młody wygląd i nie naganną figurę, nie stroń od winogron. Z winogron powstaje też najzdrowszy olej, który tłoczony jest z maleńkich pestek. Zawiera on najlepsze dla organizmu tłuszcze wielonienasycone, które mają wiele pozytywnych właściwości m.in. obniżają poziom złego cholesterolu.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…