Zaparcia, które się powtarzają to spory problem i nie wolno go lekceważyć. Za normalne uznaje się wypróżnienia między dwa razy na dzień i jednocześnie 5 do 7 w tygodniu. Jeśli przez kilka dni następuje wstrzymanie to może to być powód do niepokoju. O zaparciu mówimy wtedy, gdy dochodzi do wypróżniania rzadziej niż 3 razy na tydzień. Dochodzi do niego, ponieważ skurcze mięśni w okrężnicy spowalniają przesuwanie się stolca, gdy zbliża się on do okrężnicy. W takiej sytuacji zwykle zaparciom towarzyszy ból brzucha i wzdęcia. Określenie pasażu jelitowego odnosi się do czasu, jaki jest potrzebny by treść pokarmowa przemieściła się przez cały przewód pokarmowy. Jeśli jesteś Zdory to trwa to zwykle około 72h, jednak trzeba tu zaznaczyć, że jest to cech bardzo indywidualna, na którą składa się wiele czynników. Zauważono także, że pasaż u kobiet jest dłuższy niż u mężczyzn. W normie jest wszystko, jeśli wypróżnienie odbywa się częściej niż 72h. Jełki jest to dłużej to wtedy można mówić o zwolnionym pasażu jelitowym, schorzenie takie jest uznawane za patologię. Jeśli chodzi o problem regularnego wypróżniania się to najczęściej ma go, co druga kobieta i co czwarty mężczyzna.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. dieta odkwaszającaCzytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…