Ciężko w statystykach określić ile jest osób z hemoroidami, ponieważ sporo osób ukrywa tę wstydliwą dolegliwość. Hemoroidy to poduszeczki ze śluzówki, które pilnują zawartości zwieraczy. Jeśli coś jest nie tak to zaczynają krwawić. Chorobę tą zalicza się do przewlekłych, i nie ma, na co czekać gdyż sama bardzo rzadko ustępuje. Zastanówmy się, co sprzyja powstawaniu hemoroidów. Skłonność do tej choroby możemy odziedziczyć po rodzicach o ile oni mieli z nimi problemami. Jeśli nie będziemy im zapobiegać to można mieć pewność, że się pojawią prędzej czy późne. Częściej też mają problemy z hemoroidami kobiety, ponieważ ich powstawaniu sprzyja ciąża. Gdy kobieta nie jest obciążona dziedzicznie to najczęściej same ulegają zanikowi. W większości przypadków jednak hemoroidy występują u ludzi, którzy prowadza mało higieniczny tryb życia. Pojawiają się często u osób, które borykają się z zaparciami, często dźwigają ciężary, cierpią na choroby wątroby i krążenia. Ważna tez jest dieta, by ograniczyć ryzyko hemoroidów powinno w niej być dużo błonnika i dużo płynów do picia. Jeśli źle się odżywiamy to nasze jelita są zmuszane do cięższej pracy. Znaczną pomoc możemy tez zyskać poprzez prowadzenie sportowego trybu życia, mam tu na myśli gimnastykę, pływanie, spacery. Dzięki temu układ krążenia będzie mniej obciążony. Jeśli masz problemy z zaparciami to tu też ulgę przyniesie dieta.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…