Aby w naszym organizmie była równowaga wodna to mszą ze sobą współgrać trzy hormony. Pierwszy to renina, drugi angiotestyna i ostatni – aldosteron. Aby tkanki były wyposażone w wodę to trzeba dbać o hormony. Jednak u kobiet gospodarka wodna jest bardziej skomplikowana niż u mężczyzn. Mężczyźni, bowiem mają zarówno estrogen jak i progesteron, pierwszy z nich zatrzymuje wodę a drugi wydala ją. Niektóre z kobiet, które są nadwrażliwe dziwnie reagują na obecność estrogenu. Szczególnie wtedy, gdy zaczyna brakować drugiego z hormonów. Stan taki nazywa się PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego. Jego główną dolegliwością jest obrzmienie, oraz podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi.

Może też dojść do PMS typu H, czyli gromadzenia wody w organizmie. Przy takim stanie badania zdrowia wykluczają chorobowe podłoże tej dolegliwości. Można sięgnąć po środki moczopędne, które wyciągną z naszego organizmu część wody. Dzięki temu będzie dochodziło do wydalania wody z tkanek. Skuteczne może też być zażywanie pigułek takich jak Yasmin, Yasminell oraz Yaz. Całe działanie odbywa się za pośrednictwem nerek, dochodzi tam do blokowania receptorów, które są odpowiedzialne za przytrzymywanie wody. W rezultacie tego opuchlizna ustępuje i kobiety nie cierpią. Są też naturalne sposoby, które powinny nam pomóc. Dlatego warto zapisać się na tak zwane wodne zabiegi. Skuteczne jest zarówno pływanie jak i inne sporty i ćwiczenia tego typu. W zimie polecany jest szczególnie basen. Dzięki aktywności fizycznej przyśpiesza się praca mięśni, co wymusza szybszy przepływ krwi. Dodatkowo chłód wody obkurcza mięśnie. Dzięki tym wszystkim zjawiskom woda znacznie szybciej puszcza nasz organizm. Jeśli nie chcesz uczęszczać na basen to możesz w domu zrobić sobie raz zimniejszy raz cieplejszy prysznic. Warto też masować ciało szczotka lub specjalną rękawicą, zaczynając od kostek i idąc w kierunku bioder. Następnie robimy to samo od bioder po ramiona. Brzuch z kolei należy szorować okrężnymi ruchami zabieg ten poprawi także krążenie krwi, przez co więcej substancji dotrze do naszych komórek. Dodatkowo, gdy przeprowadzimy go rano to lepiej postawi nas na nogi niż najlepsza kawa. PMS typu H to nie jedyna dolegliwość kobiet, ponieważ występuje jeszcze PMS A, cierpią na niego kobiety z wysokim poziome estrogenów. Objawem typu A są lęki.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…