ZapalenieTakie zapalenie trzeba leczyć w przeciwnym wypadku możemy mieć groźne powikłania. Zakażeniu może ulec też partner poprzez stosunki seksualne, zresztą to on może być przyczyną zakażenia. Do zakażenia dochodzi na skutek ataku bakterii E.coli albo paciorkowca. Mikroby te dostają się do przydatków przez pochwę a potem za pomocą krwi docierają one do wielu innych narządach. Objawy polegają na: bolesnych skurczach w dole brzucha, gorączka, wymioty, nieprawidłowa wydzielina z pochwy, krwawienia, trudności z oddawaniem moczu.

U niektórych pań pojawiają się dolegliwości układu pokarmowego. Po przybyciu do lekrza powinien on zlecić badanie krwi i usg. Leczenie polega na kuracji antybiotykami przez siedem dni. W tym czasie powinno się przebywać w cieple, dieta w tym czasie powinna być lekkostrawna. Nieleczenie może być przyczyną problemów z zajściem w ciążę. Jeśli chodzi o zapalenie pochwy to najczęściej winne są grzyby z rodziny Candida albicans. Możliwe jest też zakażenie bakteriami ale dochodzi do niego znacznie rzadziej. Ryzyko zachorowania jest szczególnie duże przy antybiotykoterapii gdy zmienia się środowisko w pochwie. Przyczyna może być tez terapia hormonalna i nieodpowiednia higiena. Znacznie częściej chorują też kobiety cierpiące na cukrzyce. Objawy to przede wszystkim świąd i pieczenie oraz upławy w pochwie. W przypadku infekcji grzybiczej podaje się pacjentce leki przeciwgrzybiczne, ale jeśli doszło do zakażenia bakteriami to podaje się antybiotyk. Przydadzą się też leki dopochwowe z bakteriami kwasu mlekowego.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. Zaawansowana technologicznie poradniaCzytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…