PięknaZjawisko utraty włosów nasila się z wiekiem. Wypadanie włosów u kobiet nie jest zjawiskiem tak powszechnym jak u mężczyzn. Jest tego bardzo prosta przyczyna, a mianowicie panie więcej czasu poświęcają swoim włosom w codziennej pielęgnacji. Jeśli tylko zauważmy wzmożone wypadanie włosów natychmiast zgłośmy się do dermatologa. Czasem jednak to nie wystarcza i trzeba również wybrać się do ginekologa, endokrynologa, dietetyka lub psychoterapeuty. Przyczyn wypadania włosów może być wiele,

dlatego należy wykonać badanie trychologiczne, które właściwe określi jego przyczynę, a specjalista dobierze odpowiednią kuracje. Sam proces wypadania włosów u kobiet i mężczyzn przebiega podobnie czyli cebulki włosowe kurczą się i z czasem zanikają. Duży wpływ na ten proces mają geny, ale także brak testosteronu. Mimo, iż w przypadku kobiet testosteron występuje na dość niskim poziomie, ale mimo to jego obniżenie może skutkować łysieniem u pań. Teoria ta jest potwierdzana przez lekarzy. Obniżenie estrogenu również niekorzystnie wpływa na urodę. Dlatego kobiety po przekwitnięciu mogą zauważyć u siebie znaczą utratę włosów. Natomiast u młodszych pań wypadanie włosów często jest spowodowane nieodpowiednio dobranymi pigułkami antykoncepcyjnymi. Czasem, który sprzyja łysieniu u kobiet jest okres karmienia piersią. W tym czasie organizm matki karmiącej wytwarza więcej prolaktyny, która odpowiada za wypadanie włosów. Na szczęście okres ten jest okresem przejściowym.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. darmowe i szybkie do 1400 zł bez opłatCzytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…