pracoholizmZacznijmy od określenia, co to właściwi jest i czy na przykład praca 12h dziennie jest już ta chorobą. O pracoholizmie mówimy wtedy, gdy praca pochłania tak, że nie myśli się już zupełnie o niczym innym.

W takiej sytuacji na przykład praca jest dla nas ważniejsza od rodziny. Osoby takie charakteryzują się tym, że mają one niechęć do spędzania wolnego czasu, dlatego nawet w wolne dni udają się do bura. Osoba taka w pracy jest perfekcyjna, dodatkowo zadręcza się jeszcze sadząc, że jest niedostatecznie dobra w tym, co robi. Dodatkowo z badań wynika, że bardzo dużo z nas odczuwa stres związany z pracą i przemęczenie. Osoby spędzające dużo czasu w pracy cierpieć mogą na tak zwany syndrom ciągłego przemęczenia. Najczęstszym objawem tego syndromu są po prostu częste infekcje wynikające z osłabienia organizmu. Często w takiej sytuacji żadne leki nie pomagają, jedyne, co pomoże to odpoczynek. Najlepiej go zrealizować poprzez urlop bez telefonu komórkowego. Wiele osób tez na przykład w niedziel wieczorem myśli o pracy poniedziałkowej. Chodzi o to, że wielu z nich odczuwa obawy i niepokój odnośnie tego, co będzie ich czekało w pracy w poniedziałek. Na pewno nie są to pracoholicy, najlepiej odpowiedz sobie na pytanie czy w piątek po wyjściu z pracy cieszysz się myśląc o wolnym weekendzie, jeśli tak jest to na pewno nie jesteś pracoholikiem. W wolny weekend pracoholik jest przygnębiony i poddenerwowany. Może też u niego pojawić się senność i przemęczenie. Z pracą związana jest jeszcze jedna uciążliwość, która pojawia się u panów, chodzi o brak erekcji. Jest to jeden z objawów pracoholizmu u mężczyzn. Ale także widać to u kobiet, ponieważ kobieta pracoholik ma problemy hormonami, co objawia się zaburzeniami cyklu a nawet może dojść do zaniku miesiączki. Co jeśli twój partner jest pracoholikiem i nie chce słyszeć o urlopie. Musisz mu pomóc, za wszelką cenę namów go na urlop, musisz przerwać to błędne koło i nakłonić partnera do odpoczynku. Czym on będzie dłuższy tym lepiej, musi on zobaczyć, że w życiu są tez inne przyjemności oprócz pracy. Aby człowiek był zdrowy musi odpoczywać. Po tygodniu odpoczynku zaczyna zanikać osłabienie spowodowane brakiem snu, dochodzi też do rozluźnienia napięcia mięśni. Drugi tydzień będzie już lepszy, pracoholik może nabrać ochoty na aktywny wypoczynek i na zwiedzanie, pomóż mu i nakłaniaj go do jak największej aktywności.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…