hiperWapń odpowiada za budowę tkanki kostnej. Jest to jeden z pierwiastków, którego jest najwięcej w organizmie. Odpowiada on za mineralizację kości, czyli ich ogólną kondycję, zdrowiej, wytrzymałość.

Kostki są także magazynem wapnia. Znajduje się w nich ok. 99% tego pierwiastka. Jednak wapń to nie tylko kości, ponieważ przyczynia się on także do mocnych paznokci i ładnych włosów. Wapń znajduje się także we krwi i bierze w niej udział w procesie przemiany materii. Dodatkowo potrzebny jest on także do przekazywania impulsów nerwowych, stymulacji skurczy oraz rozkurcz mięśni. Bez tego pierwiastka nie mogłoby działać prawidłowo wiele enzymów a także najważniejszy w naszym ciele mięsień – serce. Wapń także chroni i oczyszcza poprzez wspomaganie pracy układu odpornościowego, zmniejsza reakcje alergiczne i bierze udział w usuwaniu szkodliwych substancji toksycznych. Przyczynia się on także do zwalczania szkodliwych tłuszczy w tym cholesterolu, dzięki czemu zapobiega on miażdżycy. Wielu lekarzy jest przekonanych ze chroni on przed nowotworami jelita grubego. Jeśli w naszym organizmie jest za dużo wapnia to znaczy ze ubywa go Z naszej masy kostnej, przez co kości stają się podatne na urazy i zniekształcenia. Natomiast niewykorzystany wapń często tworzy naroślą na kościach i stawach, co powoduje ich zwyrodnienia. Nadmiar wapnia uwolnionego z kości osłabia siłę mięśni szczególnie kończyn dolnych. Cierpiący na tą chorobę wyróżniają się często kaczkowatym chodem. Niepotrzebny wapń zaczyna odkładać się w naczyniach krwionośnych, co w konsekwencji prowadzi do ich nadmiernej sztywności a to z kolei do nadciśnienia tętniczego. Osoby takie często mogą tez odczuwać nierówne bicie serca a nawet kołatanie. Jeśli wapń w naszym organizmie jest podwyższony przez dłuższy okres, to sytuacja ta prowadzi do kamicy nerkowej oraz kolek. W takich sytuacjach dochodzi do silnego bólu brzucha, mdłości i wymiotów. Wapń także może odkładać się w samej nerce powodując jej nie wydolność i prowadzić do rozwoju moczówki prostej. Pod wpływem nadmiernej ilości tego pierwiastka w organizmie naszym dochodzi do nadmiernej produkcji kwasu żołądkowego. W wyniku tego niszczy się śluzówka żołądka i rozwija choroba wrzodowa. Hiperkalcemia często jest spowodowana nadczynnością przytarczyc. Dlatego należy wykonać badanie USG w celu identyfikacji zmian. W Weilu przypadków okazuje się, że winny jest łagodny gruczolak, rzadziej nowotwór. Jedynym skutecznym sposobem jest usunięcie chirurgiczna.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. błyskawiczna poźyczka w pierwsza gratis Najnowe informacje o zabiegach medycyny estetycznej w Warszawie spawdz.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…