polipyPolipy nosa tworzą się w wyniku przewlekłych stanów zapalnych dróg oddechowych, szczególnie nosa i zatok przynosowych.

Czytaj więcej...

jaskraŻeby wykluczyć albo potwierdzić schorzenie oka jakim jest jaskra należy zbadać ciśnienie śródgałkowe. Ponadto lekarz oceni stan nerwu wzrokowego oraz sprawdzi kąt przesączania czyli wykonuje tzw. gonioskopię.

Czytaj więcej...

AZSAZS – to choroba przewlekła. Nie ma reguły kiedy zaatakuje. Można zachorować nawet w pierwszych miesiącach życia jak i dużo później. Są wypadki, że po kilku latach choroba sama ustępuje, a czasem przechodzi w inną postać alergii np. pokarmową.

Czytaj więcej...

wrzodyWrzody trawienne to ubytki błony śluzowej dwunastnicy. Powstają w wyniku uszkadzającego działania soków trawiennych przy jednoczesnym osłabieniu bariery ochronnej.

Czytaj więcej...

sarkopeniaPo ukończeniu 30 lat, co roku ubywa nam mięśni, które zamieniają się w tkankę tłuszczową.

Czytaj więcej...

polpasiecCharakterystycznym objawem półpaśca są bolesne pęcherzyki na połowie twarzy lub ciała.

Czytaj więcej...

zapalenie trzustkiTrzustka znajduje się w górnej części jamy brzusznej, z lewej strony, tuż za żołądkiem. Produkuje ona insulinę i glukagon. Tym samym ma ona wpływ na poziom cukru we krwi, jej druga funkcja to produkcja i wydalanie do jelita enzymów, które są niezbędne do trawienia.

Czytaj więcej...

Specjaliści są zdania, że każdemu z nas zdarza się czasem jakaś uporczywa myśl. Chodzi mi o coś, od czego trudno się uwolnić. Niestety, ale są wśród nas osoby, które bardzo często musza się zmagać z takimi natrętnymi myślami. Najczęściej określa się taki stan, jako zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Sta n taki jest charakteryzowany poprzez natrętne, niepokojące myśli i obawy nazywane czasem obsesjami.

Czytaj więcej...

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. chwilłwki przez internetCzytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…